تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور

تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور

تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور
کولرگازی ایران رادیاتور ازجمله دستگاه‌های پرکاربرد به شمار می‌آید که امروزه در منزل یا مکان‌های مختلف به‌منظور ایجاد سرما و گرما از آن استفاده می‌کنند. ازآنجایی‌که اسپیلت این دستگاه بسیار حساس است، به همین جهت ممکن خواهد بود دچار خرابی‌های مختلفی گردد.
ازاین‌رو در مدت‌زمان‌های معینی نیاز به سرویس و تعمیر خواهد داشت، به همین جهت برای تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور باید از تعمیرکاران و متخصصان با مهارت در این زمینه کمک گرفت

10 مشکل رایج کولرگازی که ممکن است با آن روبرو شوید

برای اینکه بفهمید چه زمانی مشکلی وجود دارد، لازم نیست در زمینه تهویه مطبوع متخصص باشید. آگاهی از رایج ترین مشکلات واحدهای AC کمک بزرگی برای جلوگیری از خرابی است. چه کسی می خواهد در تابستان گرم دنور بدون AC در داخل گیر کند؟ مراقب این ده مشکل رایج باشید:

1. AC در حال اجرا به طور مداوم

طبیعی است که کولر گازی در هوای گرم بیشتر کار کند، اما همچنان باید به طور دوره ای خاموش شود. تصحیح AC که خاموش نمی شود به شما کمک می کند از اجزای حیاتی محافظت کنید و از افزایش سرسام آور قبض انرژی خود جلوگیری کنید.

علت: این یکی از رایج ترین مشکلات AC است و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است با ترموستات، کمپرسور، فیلتر هوا یا قطعات الکتریکی مشکل داشته باشید.

راه حل: ابتدا فن ترموستات را خاموش کنید تا ببینید آیا کولر گازی خاموش می شود یا خیر. اگر نه، با یک متخصص تماس بگیرید. کارشناسان ما می دانند که چگونه به سرعت مشکلات را مشخص کنند، اغلب تعمیرات را در اولین بازدید انجام می دهند.

2. روشن نشدن AC

این خسته کننده است که صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که کولر اصلا روشن نمی شود. حتی اگر ترموستات را روی دمای پایین تری قرار دهید، AC باز هم درگیر نمی شود.

علت: گاهی اوقات، این مشکل به دلیل قطع شدن یک کلید قطع می شود. دلایل دیگر عبارتند از خرابی ترموستات یا شل بودن سیم کشی.

راه حل: سعی نکنید خودتان تعمیرات سیم کشی را انجام دهید. متخصصان تایید شده تهویه مطبوع ما دارای تجهیزات تشخیصی تخصصی هستند که به تشخیص هرگونه مشکل الکتریکی کمک می کند.

3. بدون جریان هوای خنک

این مشکل رایج می تواند به دو صورت ظاهر شود. اول، ممکن است صدای AC را بشنوید، اما هیچ هوایی از کانال ها خارج نمی شود. دوم، با وجود اینکه کمی هوا احساس می‌کنید، اصلاً خنک به نظر نمی‌رسد.

علت: در بیشتر مواقع، این مشکل به راحتی قابل رفع است. معمولاً فقط یک مدارشکن قطع شده است. همچنین ممکن است تسمه دمنده ساییده شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. سطح پایین مبرد نیز می تواند بر خنک کننده تأثیر بگذارد.

راه حل: تنظیم منظم سیستم می تواند از این مشکل جلوگیری کند، به همین دلیل بهتر است آن را به شرکت قابل اعتماد خود، الوتعمیر بسپارید. تکنسین‌های ما فقط مشکلات موجود را تعمیر نمی‌کنند، بلکه به دنبال ساییدگی هستند و از وقوع خرابی در وهله اول جلوگیری می‌کنند.

4. هوای گرم خارج می شود

چرا AC شما به جای هوای سرد هوای گرم ایجاد می کند؟ آخرین چیزی که نیاز دارید این است که وقتی داخل خانه عرق می کنید احساس گرما کنید. این مشکل حتی در اواسط تابستان نیز ممکن است رخ دهد.

علت: هوای گرم ممکن است به شما بگوید که فیلتر هوای کثیف، انسداد در مجاری یا زباله‌هایی دارید که باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌شوند. همچنین ممکن است سطح مبرد پایین باشد.

راه حل: فیلترهای هوا را هر یا دو ماه یکبار تعویض کنید تا از انسداد جلوگیری کنید و حداقل سالی یک بار برای تمیز کردن کانال برنامه ریزی کنید. قبل از افزودن مبرد به واحدهای AC، همیشه یک بررسی حرفه ای برای نشتی داشته باشید. به این ترتیب، شما پول را هدر نمی دهید.

تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور
تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور

5. مبرد یا نشت آب

تشخیص بیشتر نشتی های مبرد برای صاحبان خانه آسان نیست، زیرا اغلب در خطوط خنک کننده ظاهر می شوند. با این حال، لکه های رنگی روشن در نزدیکی واحد AC نشانه ای از مشکلات است. در حالی که دیدن مقداری تراکم در خارج از تهویه مطبوع منطقی است، رطوبت بیش از حد می تواند نشانه نشت آب باشد.

علت: خطوط و اتصالات در سیستم AC به مرور زمان از بین می روند و منجر به نشت مبرد می شود. مسدود شدن لوله های زهکشی و معیوب بودن پمپ میعانات گازی معمولاً باعث نشت آب می شود.

راه حل: اگر متوجه نشت مبرد شدید، دستگاه را خاموش کنید و فوراً با تیم ما تماس بگیرید. سطح پایین مبرد می تواند به شدت به کمپرسور آسیب برساند و این یکی از پرهزینه ترین قطعات برای تعویض است.

خوشبختانه، بررسی‌های تعمیر و نگهداری منظم می‌تواند مشکلات را شناسایی کند، و فن‌آوری‌های معتبر ما می‌توانند مبردها را در صورت لزوم پر کنند.

6. دستگاه به طور مکرر روشن و خاموش می شود

این مشکل به عنوان دوچرخه سواری کوتاه نیز شناخته می شود. AC به جای تکمیل یک چرخه خنک کننده کامل، بارها و بارها راه اندازی می شود. این یک مشکل جدی است که می تواند به کمپرسور آسیب برساند.

علت: گاهی اوقات، مشکل به سادگی گرفتگی فیلتر هوا یا ترموستات نامناسب است. همچنین ممکن است سیستم تهویه مطبوع شما برای خانه شما بسیار قدرتمند باشد.

راه حل: ایده خوبی است که از یکی از متخصصان ما بخواهید تا به شما در اندازه گیری نیازهای سرمایشی خانه کمک کند. این می تواند به شما کمک کند یک تهویه مطبوع و ترموستاتی انتخاب کنید که صرفه جویی در انرژی شما را به حداکثر می رساند و خنک کننده مطلوب را فراهم می کند.

7. انجماد کویل کندانسور

وقتی متوجه یخ در اطراف سیم پیچ AC می شوید، به این معنی است که سیستم برای خنک نگه داشتن خانه شما بسیار سخت کار می کند. مراقبت از این امر می تواند تا حد زیادی در قبض برق شما صرفه جویی کند.

علت: در حالی که برای تهویه مطبوع در Aurora طبیعی است، CO. دنور، CO. پارکر، CO و Centennial، CO، برای سخت تر کار کردن در هوای گرم، یخ زدن سیم پیچ طبیعی نیست. فیلترهای هوای کثیف یا واحدهای کندانسور باعث می شود AC برای همان مقدار خنک کننده دو برابر بیشتر کار کند.

راه حل: از یکی از کارشناسان ما بخواهید فن دمنده، مجاری و کندانسور را از نظر انسداد بررسی کند.

8. قطع کننده مدار تهویه مطبوع به طور مکرر

آیا کولر گازی شما هر بار که روشن می شود فیوز را خاموش می کند؟ این مسئله ناامید کننده شما را مجبور می کند که فعالیت های دیگر خود را دائماً قطع کنید.

علت: یکی از دلایل این مشکل نصب ضعیف AC است. استخدام ارزان ترین دستیار برای نصب کولر گازی ایده خوبی نیست. اگر قطع کننده مدار یا سیم کشی برای خروجی واحد HVAC رتبه بندی نشده باشد، با این مشکل مواجه خواهید شد.

راه حل: کارشناسان تهویه مطبوع ما دارای گواهینامه کار با سیستم های الکتریکی هستند. تیم ما با هر بررسی تعمیر و نگهداری، بازرسی های عمیق سیم کشی را انجام می دهد.

9. بوهای عجیبی که از سیستم می آید

یکی از علائم مشکلات AC بوی سوزش است. برخی از صاحبان خانه نیز بوهایی را درک می کنند که کپک زده به نظر می رسند. ممکن است متوجه شوید که این بوها از دریچه ها یا زمانی که به واحد اصلی AC نزدیک هستید می آید.

علت: بوهای الکتریکی ممکن است به این معنی باشد که موتور دارای مشکلات سیم کشی است. اگر فیلترهای هوای شما مسدود شده باشد، می تواند باعث گرم شدن بیش از حد سیستم شود و منجر به بوی سوختگی شود. بوی کپک مربوط به زهکشی نامناسب است.

راه حل: اگر بوی سوختگی را تشخیص دادید، فوراً AC را خاموش کنید. فیلترهای هوا را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را تعویض کنید.

برنامه ریزی منظم برای تمیز کردن کانال ها و واحد AC خانه شما یک راه عالی برای جلوگیری از این بو است. تعمیر و نگهداری سیستم ما همچنین می تواند بوی کپک زدگی را از بین ببرد.

10. صداهای عجیب و غریب که به طور ناگهانی ظاهر می شوند

شنیدن صداهایی که قبلاً نشنیده اید، باید پرچم قرمز را بالا بیاورد. ارتعاشات عجیب، جیغ یا صداهای ساییدن به این معنی است که یک مشکل فوری برای رفع وجود دارد.

علت: صداهای جیغ معمولاً ناشی از ساییدگی یا تراز ضعیف کمربند است. صداهای سنگ زنی مخصوصاً برای واحدهای AC خطرناک هستند زیرا اغلب مشکلاتی را با یاتاقان های موتور نشان می دهند.

راه حل: با رفع مشکل اساسی، این صداهای بلند از بین می روند. در طول خدمات تعمیر و نگهداری منظم ما، تکنسین‌های ما وقت می‌گذارند تا تسمه‌ها را بررسی کنند و یاتاقان‌ها را روغن کاری نگه دارند و از موتور کمپرسور محافظت کنند.

تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور
تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور

نمایندگی تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور

زمانی که کولرگازی ایران رادیاتور دیگر کار نکند یا در صورت کار کردن متناوب به‌هیچ‌عنوان موجب خنکی اتاق شما نشود، درنتیجه نیاز به تعمیر خواهد داشت؛

اما باید در نظر بگیرید جهت تعمیر این کولرگازی نمی‌توان از همه افراد استفاده کرد، ازآنجایی‌که تعمیر غیراصولی این کولرگازی موجب مشکلات بیشتر در آن و درنتیجه هزینه بالاتر جهت تعمیر این محصول خواهد شد.
بنابراین باید از تعمیرکاران باسابقه و بامهارت نمایندگی کولرگازی ایران رادیاتور کمک گرفت تا هیچ نگرانی از نحوه تعمیر این محصول نداشته باشید. این تعمیرکاران مهارت لازم در زمینه نصب، سرویس، شارژ گاز و تعمیر تخصصی انواع کولرهای گازی ایران رادیاتور خواهند داشت.
معمولاً این تعمیرکاران از بهترین و اصلی‌ترین قطعات جهت تعمیر این دستگاه‌ها استفاده می‌نمایند و به همین جهت تا مدت‌ها نیاز به سرویس کولرگازی ایران رادیاتور نخواهد بود.

به همین جهت برای استفاده از خدمات این نمایندگی‌ها می‌توان با آن‌ها از طریق خطوط ارتباطی تماس حاصل کرد یا به نمایندگی‌های مجاز آن‌ها در سراسر کشور به‌صورت حضوری مراجعه نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *