ارور E51 ایران رادیاتور

ارور E51 ایران رادیاتور

ارور E51 ایران رادیاتور:سیستم عیب‌یابی خودکار پکیج ایران رادیاتور

پکیج به‌خودی‌خود یک موتورخانه کوچک است و جایگزینی مناسب برای آب‌گرم‌کن به‌شمار می‌آید. علاوه‌بر فراهم‌کردن آب گرم مصارف خانگی برای حمام، سرویس‌های بهداشتی و ظرف‌شویی با نصب شوفاژ و تجهیزات لازم باعث گرم‌شدن محیط در فصل سرما می‌شود.

شرکت‌های سازنده پکیج فعال در کشور شامل ایران رادیاتور، بوتان، لورچ و… هستند. این شرکت‌ها برای گرمایش آب در محیط‌های کوچک تا محیط‌های بزرگ‌تر مثل استخر محصولات متنوعی تولید می‌کنند.

پکیج‌های ایران رادیاتور جزو برندهای معتبر در این حوزه است و دارای صفحه نمایش‌های آنالوگ و دیجیتال هستند. هرگونه نقص در عملکرد دستگاه به‌صورت خطا در این صفحه ‌نمایش داده می‌شود.

فرض کنید در حال استراحت در منزل هستید و صدای آلارم از سیستم پکیج خود دریافت می‌کنید، و روی صفحه LCD یا LED پکیج خود بسته به سیستم دیجیتال یا آنالوگ بودن آن خطای E51 را مشاهده می‌کنید. بهتر است بدانید ارور E51 ایران رادیاتور یکی از رایج‌ترین خطاها در این سیستم‌هاست و دلایل مختلفی دارد.

علت ارور E51 ایران رادیاتور چیست؟

ارور E51 ایران رادیاتور می‌تواند یک دلیل ساده مانند هنگ کردن و به‌هم‌ریختگی تنظیمات پکیج ایران رادیاتور داشته باشد یا اینکه مشکلی جدی‌تر را هشدار دهد که نیازمند تعویض قطعات است. به‌هرحال قطعات موجود درپکیج هر یک وظیفه خاصی برای انجام دارند و علت ارور E51 ایران رادیاتور ممکن است به چند دلیل نمایش داده شود که در ادامه به آن‌ها می پردازیم.

دلایلی که موجب ارور E51 پکیج ایران رادیاتور می‌شود عبارتند از:

  • نیم‌سوز شدن برد
  • خرابی پر شر هوا
  • خرابی فن
  • گرفتگی شلنگ
  • قطعی سیم های رابط
  • گرفتگی سنگ درون ونتوری

در 90 درصد مواقع علت ارور E51 پکیج ایران رادیاتور همین موارد است که در ادامه تک به تک این موارد را بررسی می کنیم.

1. نیم‌سوز شدن برد

یکی از مواردی که موجب نمایش ارور E51 پکیج ایران رادیاتور می‌شود نیم‌سوز شدن برد است. برد قطعه‌ای بسیار مهم در تمام وسایل الکترونیکی است که درصورتی‌که نقصی در عملکرد آن به‌وجود آید کارایی دستگاه کاهش پیدا می‌کند. وقتی برد سوخته یا نیم‌سوز شده باشد، امکان ارجاع فرمان به فن میسر نیست و برد تعمیر یا تعویض شود.

2. خرابی پرشر هوا

عامل بعدی بروز ارور E51 ایران رادیاتور، خرابی پرشر هواست. وظیفه این قطعه اطلاع‌رسانی به برد مبنی بر سالم بود فن است. درصورتی‌که به هر دلیلی پرشر موفق نشود این وظیفه را انجام دهد. برد اصلی با اعلام این اخطار به دستگاه مبنی بر خرابی فن ارور E51 را نمایش می‌دهد.

3. خرابی فن

فن که یکی از قطعات مهم در پکیج است، می‌تواند به‌هر علتی مثل استهلاک یا آسیب‌های خارجی دچار نقص شده باشد و به‌همین دلیل شما ارور E51 را مشاهده می‌کنید. برای حل ارور E51 ایران رادیاتور باید این قطعه را با قطعه جدید جایگزین کنید.

4. گرفتگی شلنگ

شلنگ به‌عنوان رابطی بین پرشر هوا و ونتوری محسوب می‌شود که وظیفه خارج‌ کردن هوا را از داخل پکیج برعهده دارد و ممکن است به هر دلایلی از قبیل بخار آب یا گرد و خاک شلنگ پکیج گرفته شده باشد. برای رفع این موضوع لازم است گرفتگی شلنگ را برطرف کنید.

5. قطعی سیم های رابط

یکی از دلایل احتمالی دیگر که درصد رخ‌دادن آن نیز ناچیز است قطعی سیم های برق است. این دستگاه‌ها با برق‌کار می‌کند و هرگونه قطعی موجب آسیب به پکیج و مشاهده ارور E51 پکیج ایران رادیاتور می‌شود.

6. گرفتگی سنگ‌ریزه درون ونتوری

همیشه مشکلات بزرگ نیستند گاهی اوقات ممکن است علت ارور E51 پکیج ایران رادیاتور گرفتگی قطعات با مواد خارجی ماند سنگریزه و گردوغبار باشد. برای حل این موضوع می‌توانید به‌راحتی مسیر را باز کنید.

دلیل روشن شدن e51 ایران رادیاتور  با توجه به اینکه فن روشن نمی شود:
اگر فن دستگاه روشن نمی شود و نمی چرخد ابتدا باید فن دستگاه از نظر گیرپاژ بودن،به سختی چرخیدن و یا گرفتگی در پره های آن و عدم وجود مانع بین پروانه های آن جهت چرخش بصورت کاملا روان اطمینان حاصلکرد تا باعث خطای چهل شصت هشتاد نشود.

ارور E51 ایران رادیاتور

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع

سرچ