ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

ارور 40608٠ ایران رادیاتور

ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

ارورهای پکیج وابسته به مدل و نوع پکیج‌ به شیوه‌های مختلفی روی دستگاه، نمایش داده می‌شود. این ارورها اغلب به صورت دیجیتالی و در برخی مواقع به کمک چراغ‌های کوچک روی پنل ظاهر می‌شوند. یکی از این ارورها ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور است.

خرابی سنسور فن (پرشر هوا)

سنسور فن یکی از قطعات روی برد است که وظیفه اعلام سالم بودن را برعهده دارد. در صورت خرابی سنسور فن، دستگاه ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ را نمایش می‌دهد. چراکه در این حالت سنسور دستگاه هیچ عملکردی روی برد ندارد.

 • برای برطرف کردن این ارور باید سنسور فن یا پرشر هوا تعویض شود.

مسدود شدن شیلنگ رابط بین پرشر و ونتوری علت ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

در اکثر مواقع علت بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ مسدود بودن شیلنگ رابط بین پرشر و ونتوری به وسیله بخار آب، گرد و خاک و … است.

 • در این حالت می‌توانید شیلنگ را خارج کنید و با فوت کردن درون آن مشکل را برطرف کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد آن را تعویض کنید.

مسدود شدن ونتوری به واسطه سنگ ریزه

از دیگر دلایل بروز این ارور گیر کردن سنگ‌ریزه در سوراخ بالای ونتوری است که در این حالت رابط بین فن و پرشر فن قطع می‌شود. ونتوری قطعه‌ای درون خروجی فن است که فعالیت آن مکیدن هوا است. البته بهتر است بدانید که این مشکل به ندرت پیش می‌آید و پس از بررسی سایر دلایل بروز ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور، آن را چک کنید.

قطع شدن سیم رابط بین فن و برد

در اکثر مواقع ممکن است علت بروز خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ قطع شدن ارتباط فن و برد به دلایل مختلف باشد، در این حالت برد پکیج هیچ دستوری برای فن ارسال نمی‌کند و همین امر باعث ارسال ارور خواهد شد. البته احتمال بروز این مشکل بسیار کم است.

معیوب بودن برد پکیج، علت ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

اصلی ترین علت بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ خرابی برد پکیج است. در این حالت حدود یک دقیقه پس از روشن کردن دستگاه، صدای فن را نمی‌شنوید و خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ را مشاهده می‌کنید، چراکه هیچ دستوری جهت کار کردن فن و سایر قطعات پکیج داده نمی‌شود. بهتر است قبل از بررسی سایر قطعات، صحت برد بررسی شود.

آب شدن ونتوری

در اکثر اوقات که حرارت بالای دستگاه موجب آب شدن ونتوری می‌شود.در این زمان ونتوری نمی‌تواند وظیفه خود را انجام دهد و ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ را نمایش می‌دهد.

 بیشتر بخوانیم :کدام یک از انواع پکیج ایران رادیاتور را بخریم

 

مسدود بودن سوراخ‌های ونتوری، علت ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

سوارخ‌های ورنتوری در اثر گرد و خاک گرفتن ممکن است مسدود  و باعث نمایش این خطا شود.

معیوب بودن فن

یکی دیگر از دلایل بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰، خرابی فن پکیج است. احتمال بروز ارور به دلیل خرابی فن بسیار کم است، در صورتی که پس از روشن کردن پکیج صدای فن شنیده نشد، مشکل پکیج از کار افتادن فن است

گیر کردن پره فن، علت ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور

در اکثر مواقع علت بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ گیر کردن پره فن است. دلیل گیر کردن پره فن، می‌تواند افتادن یک شی مانند چوب درون پکیج از طریق دودکش به واسطه پرنده و … باشد. در این حالت فن گیر کرده و توانایی حرکت را ندارد و ممکن است بسوزد.

 • برای رفع این مشکل باید آن را بررسی کرده در صورتی که گیر کرده بود آن را آزاد کنید، در صورتی که کار نکرد، باید اقدام به تعمیر پکیج و تعویض فن کنید.
 • رفع ارور ۴۰۶۰۸٠ در پکیج ایران رادیاتور

  در این بخش از مقاله نحوه رفع ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور و یا ارور A03، E3 و E51 سایر پکیج‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم، با ما همراه باشید.

  1. در ابتدا قبل از انجام هرکاری دستگاه را از برق خارج کرده و پوسته آن را جدا کنید.
  2. در مرحله بعد فن را بررسی و در صورتی که شئ درون آن گیر کرده بود، آن را خارج ‌‌کنید.
  3. پس از روشن کردن در صورتی که فن کار نکرد؛ احتمال اینکه فن سوخته باشد یا رله برد خراب باشد وجود دارد.
  4. رله برد وظیفه قطع و وصل کردن برق ۲۲۰ ولت فن را به عهده دارد.
  5. برای چک کردن رله برد، ولتاژ دو سر سیم فن را به کمک ولت‌متر اندازه‌گیری کنید اگر ۲۲۰ ولت نبود رله برد خراب است و باید تعویض شود.
  6. اگر مشکل فن هیچکدام از موارد گفته شده نبود به احتمال زیاد فن سوخته و باید به صورت کلی تعویض شود.
  7. در این مرحله دودکش پکیج را بررسی کنید در صورتی که مسدود بود آن را تخلیه کنید و به بررسی سایر قسمت‌های پکیج بپردازید.ارور ۴۰۶۰۸٠ ایران رادیاتور
  8. در مرحله‌ی بعدی شیلنگ متصل به پرشر را بررسی کنید، در صورتی که کثیف بود درون آن فوت کنید تا هر چیزی درون آن است خارج شود و اگر تمیز نشد، با آب آن را بشویید. در غیر اینصورت شیلنگ پرشر را به صورت کلی تعویض کنید.
  9. بررسی پرشر و ونتوری را در این مرحله انجام می‌دهیم. پس از بررسی ممکن است مشاهده کنید که ونتوری در اثر حرارت بالا آب شده است، در این حالت باید آن را تعویض کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع

سرچ