ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

در بعضی مواقع این مشکل ناشی از نواقص کوچکی در سیستم پکیج است که به‌راحتی قابل رفع هستند. در چنین مواردی می‌توانید با داشتن اطلاعات کافی، برای حل مشکل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور شخصا اقدام کنید.

اما همواره توصیه می‌شود در موارد تخصصی از متخصصان مجرب کمک بگیرید و با دستکاری پکیج، موجب خرابی بیشتر دستگاه و بروز خطرات احتمالی نشوید.

البته مشکل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور دلایل دیگری نیز دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 1. معیوب بودن فلوسوئیچ یا فلومتر
 2. معیوب بودن شیر موتوری
 3. معیوب بودن سنسور NTC
 4. وجود هوا در دستگاه و عدم هواگیری مناسب
 5. کم بودن شعله
 6. تجمع رسوب در مبدل پکیج
 7. معیوب بودن فنر بایپس
 8. معیوب بودن برد کنترل پکیج
 9. چشمک زدن چراغ‌های 40 و 70(در پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF)
 10. پایین بودن فشار پکیج
 11. خرابی پمپ
 12. قطعی برق دستگاه یا اتصالی آن
 13. خرابی پتانسیومتر
 14. خرابی دودکش
 15. نزدیک بودن چند رادیاتور به هم (فشار پکیج را کاهش می‌دهد)
 16. مسائل زیرساختی (سردی زیاد آب ورودی به پکیج، فاصله طولانی پکیج تا شیر و …)

خراب شدن فلوسوئیچ، فلومتر یا فلورگلاتور

فلوسوئیچ، فلومتر یا فلورگلاتور قطعه ای در پکیج است که وجود جریان آب ورودی را به برد دستگاه اطلاع می دهد. این قطعه با باز شدن شیر آب گرم مصرفی  فعال می شود

و عملکرد آن نیز به این صورت است که زمانی که شیر آب گرم را باز می کنید، جریان آب توربین داخل فلورگلاتور را می‌چرخاند و به برد پکیج اعلام می‌کند که آب گرم باز شده است.

برد نیز  فرمان گرم کردن آب مصرفی را به قطعات  می دهد. در صورت خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر این فرمان به‌ درستی به برد انتقال پیدا نمی‌کند و برد نیز فرمان گرم کردن آب را به سایر قطعات نمی‌دهد و به طور کل پکیج متوجه باز شدن آب گرم نخواهد شد.ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

خرابی شیر موتوری یا مغزی محرک شیر موتوری

خرابی شیرموتور یا مغزی محرک شیرموتوری می تواند از دلایل گرم نشدن آب پکیج باشد. شیر موتوری که در پکیج های دو مبدله تعبیه شده، وظیفه تعویض آب را برعهده دارد. در صورت معیوب بودن این قطعه، پکیج یا در حالت آب مصرفی و یا رادیاتور کار می کند.

خرابی سنسور NTC

ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

سنسور NTC یک سنسور دمایی است که وظیفه آن اندازه گیری دمای آب خروجی و ارسال اطلاعات دما به برد پکیج برای روشن یا خاموش کردن شعله می باشد. اگر این قطعه خراب باشد، ممکن است دمای اشتباه به برد پکیج ارسال شود و پکیج با در نظر گرفتن اینکه آب گرم است و نیازی به گرمایش ندارد، شعله را خاموش می کند.

پایین بودن فشار پکیج

فشار کمتر از 1 باعث سرد شدن آب پکیج می شود و گاها کمبود فشار مانع روشن شدن دستگاه می شود. برای رفع مشکل کم بودن فشار پکیج، شیر پرکن زیر آن را باز کنید تا عقربه فشار از عدد 1 عبور کند. بهترین حالت این است که فشار را روی 1.5 تنظیم کنید.

خرابی هواگیر یا ایرونیت پکیج

یکی از دلایل گرم نشدن آب پکیج، خرابی ایرونیت پکیج است. همچنین معیوب بودن پمپ پکیج هم از دلایل گردش هوا در پکیج است. با وجود هوا در سیستم، آب به طور صحیح در مدار جریان پیدا نمی کند که همین شرایط باعث به جوش آمدن پکیج  شده و آب پکیج گرم  نمی شود.

گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور به دلیل کم بودن مشعل پکیج

کم یا زیاد بودن شعله پکیج باعث اختلال در عملکرد پکیج می شود. اگر میزان شعله بیش از حد باشد، دستگاه ارور دمای بیش از حد مبدل را می دهد و در صورت کم بودن میزان شعله ارور عدم تشکیل شعله بر روی پنل دستگاه نمایان می شود.

کم بودن میزان شعله  از دلایل گرم نشدن آب پکیج است. چنانچه با  کد خطایی مبنی بر کم بودن میزان شعله در پکیج مواجه شدید، می توانید با روش زیر شعله پکیج را بیشتر کنید.

تنظیم شعله پکیج

برای تنظیم شعله، پکیج را در حالت تابستانه قرارداده و دمای دستگاه را بر روی حالت ماکزیمم قرار دهید. در این حالت شعله پکیج در بلندترین حالت ارتفاع خود روشن می شود. سپس یکی از شیرهای آب گرم مصرفی در ساختمان را باز کنید.

در حالت استاندارد  ارتفاع شعله باید به اندازه دو سوم ارتفاع محفظه احتراق باشد. اگر ارتفاع شعله کمتر یا بیشتر از دو سوم ارتفاع محفظه احتراق باشد، یعنی شعله نیاز به تنظیم دارد. در ادامه شیلنگ ماژوله را از دستگاه جدا کرده و یکی از فیش های شیر ماژوله را بکشید.

توجه داشته باشید که در دو طرف شیر ماژوله  برق 24 ولتی وجود دارد، به همین دلیل اتصال سر فیش ماژوله به بدنه پکیج یا اتصال دو سر فیش ماژوله به یکدیگر باعث جرقه زدن و سوختن برد پکیج می شود. برای اینکه شعله را تنظیم کنید، کافیست پیچ  شیر ماژوله را با پیچ گوشتی ثابت نگه داشته و مهره برنجی را با آچار شل و سفت کنید.

اگر مهره برنجی را به جهت عقربه های ساعت بچرخانید ارتفاع شعله بلند بیشتر می شود و چرخاندن مهره برنجی در جهت خلاف عقربه های ساعت ارتفاع شعله را کم تر می کند.

وجود رسوب در مبدل پکیج از دلایل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور است

یکی از دلایل گرم نشدن آب پکیج می تواند وجود رسوب در مخازن حرارتی و لوله های پکیج باشد. با گذشت زمان، لوله‌های پکیج ممکن است با  املاح آب پر شوند. رسوب گرفتگی با تنگ کردن مسیر آب باعث کاهش سرعت حرکت آب شده و جریان آهسته آب سرد شدن آن را در پی دارد.

برای رفع این مشکل، باید لوله‌ها  با استفاده از محلول مناسب شست و شو داده شود. در صورت نیاز به رسوب گیری میتوانید با کارشناسان ما در تجهیز شوفاژ  تماس گرفته و از خدمات سرویسکاران متخصص این مجموعه بهره مند شوید.

معیوب یا خراب بودن فنر بای پس

فنر بای پس قطعه ای مهم در پکیج است که در صورت بروز هرگونه اشکال در گردش آب، این فنر شروع به کار کرده و از آسیب احتمالی به پکیج و یا سوختن پمپ جلوگیری می کند.

این فنر در برخی مواقع به دلیل استفاده زیاد، خراب شده و در حالت باز و یا نیمه باز قرار میگیرد، و به همین دلیل به جای گردش آب در مبدل اولیه و ثانویه در بای پس دور می زند، و اجازه گرم شدن به آب مصرفی را نمی دهد.

خرابی برد پکیج

ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور، خرابی یا سوختن برد پکیج است. از آن جا که برد  پکیج همانند مغز الکتریکی سیستم است، اگر برد دستگاه سوخته یا خراب شده باشد، ممکن است باعث شود که پکیج به درستی روشن نشود یا شعله را خاموش کند. در نتیجه آب گرم تولید نمی‌شود و آب سرد می‌ماند.

خرابی پمپ پکیج

ارور ۴۰۷۰۸۰ ایران رادیاتور

آب گرم تولید شده توسط پکیج، در لوله های کف و رادیاتورها جریان می یابد. بعد از انتقال حرارت آب به محیط اطراف، آب سرد می شود. این آب مجددا بایست به پکیج منتقل شده، گرم شود و در لوله ها جریان یابد. این چرخه توسط پمپ پکیج انجام می شود

و از کاهش فشار آب در مدار گرمایش رادیاتورها جلوگیری می‌کند. پمپ معیوب، فشار آب ورودی به دستگاه را کاهش داده و موجب سرد شدن آب پکیج ایران رادیاتور می‌شود.

حل مشکل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور توسط تجهیزشوفاژ

در این مقاله از تجهیز شوفاژ به برخی از دلایل گرم نشدن آب در پکیج ایران رادیاتور پرداختیم. علاوه بر موارد ذکر شده گاهی اوقات عدم رعایت یک سری از نکات باعث گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور می شود. طولانی بودن مسیر پکیج تا شیر مصرفی، باز کردن همزمان چند شیر آب مصرفی، کوپل بودن لوله کشی سرد و گرم،

پایین بودن بیش از حد دمای آب ورودی به پکیج، افت فشار گاز ساختمان و … نیز می تواند از دلایل گرم نشدن آب پکیج باشد. چنانچه پکیج شما در گرم کردن آب دچار مشکل شد، می توانید برای تعمیر و سرویس با  متخصصان مجرب ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *