اگر شما نیز از شوفاژ به عنوان یک سیستم گرمایشی استفاده می کنید برای نصب رادیاتور شوفاژ یا تعمیر رادیاتور شوفاژ (سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ) می توانید به مجموعه ایران رادیاتور اعتماد کنید. یکی از خدمات پردرخواست ما رفع مشکلات مربوط به سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ است.

جنس لوله ها و یا عدم اسیدشویی مناسب ممکن است باعث آب دادن رادیاتور گردد. اگر شما نیز به دنبال راهی برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاز و نیز برطرف نمودن مشکل نشتی رادیاتور هستید استفاده از چسب سوراخ رادیاتور برای حل موقتی این مشکل مطلوب خواهد بود.

در ادامه نحوه تعمیر سوراخ رادیاتور آورده شده است اما اگر به هر دلیلی قادر به حل این مشکل نموده، به منظور گرفتن سوراخ رادیاتور و نیز جلوگیری از نشتی شوفاژ متخصصین مجرب ایران رادیاتو آماده اراده خدمت به شما عزیزان خواهند بود، کافی است با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت تیم مجرب خود را جهت رفع مشکلات موجود در شوفاژ به محل شما اعزام نماییم.

ما پیش‌تر در مقاله‌ای تحت عنوان ” چگونه مشکل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ را رفع نماییم؟” به بررسی و بیان نکات و توصیه هایی برای رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با این نکات نگاهی به این مقاله بیندازید.

نحوه تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ
به طور معمول از آب دادن رادیاتور می توان به سوراخ شدن آن پی برد. در زمان تعمیر رادیاتور سرویسکار بایستی به دنبال محل سوراخ شده بگردد. استفاده از چسب اگر چه مشکل را حل می کند اما این راهکار موقتی خواهد بود. مگر در مواقعی که سوراخ ایجاد شده بسیار ریز باشد. اما برخی اوقات مقدار نشتی به حدی زیاد است که بایستی به فکر تعویض پره های شوفاژ بوده و یا این که کلا رادیاتور جدیدی تهیه نمود.

علائم سوراخ بودن رادیاتور شوفاژ
یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص سوراخ بودن رادیاتور، آب دادن آن می باشد. این که دیوارهای کنار رادیاتور و یا خود آن دارای لکه هایی از نم و آب باشد، نشان دهنده این است که رادیاتور دچار نشتی شده است. اما ممکن است یک فرد غیر متخصص قادر به پیدا کردن این نشانه ها نباشد. از این رو می توان به کمک موارد زیر به سوراخ بودن رادیاتور پی برد:

سردی رادیاتور
هواگرفتگی شوفاژ و شنیدن صدای سوت یا زوزه از آن
کاهش فشار پکیج دیواری

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟
متخصصین مجموعه ایران رادیاتو آماده پاسخگویی هستند

مشتریان چرا به ایران رادیاتو اعتماد می‌کنند؟
ایران رادیاتو چه خدماتی ارائه می‌کند؟
دریافت کد تخفیف استفاده از خدمات
از تخصص خود کسب درآمد کنید
چه چیزی باعث سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می شود؟
به طور معمول بر اثر رسوب زدایی و اسید شویی غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص رادیاتور سوراخ می گردد. رسوب گرفتگی لوله ها در رادیاتورها بعد از مدتی باعث تخریب آن ها خواهد شد. رایج ترین دلایل نشتی رادیاتور را می توان فرسودگی رادیاتور، ایجاد سوراخ بر اثر وارد شدن ضربه شدید به شوفاژ و به کارگیری از جنس نامرغوب دانست. اما به هر حال مشکل سوراخ بودن رادیاتور از هر چه باشد باید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام نمود، زیرا در غیر این صورت باعث هد رفتن آب زیادی خواهد شد.

رادیاتور ها وانواع آنها در تیم ایران رادیاتو
استفاده از چسب برای آبندی رادیاتور
همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، استفاده از چسب تنها به صورت موقتی این مشکل را رفع خواهد نمود و برای حل اساس این مشکل باید به طور پایه ای اقدام شود، در غیر این صورت پس از مدتی به مشکل بزرگ تری تبدیل خواهد شد و مجدد باید رادیاتور را تعمیر نمود، که قطعا این بار هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد.

ساختار شوفاژ و دلیل سوراخ شدن رادیاتور آن
در زمینه تعمیر سوراخ رادیاتور نیاز است پیش از هر چیزی نسبت به لوله های مختلف مورد استفاده در رادیاتور آگاهی داشته باشید. براساس تجربه لوله های گالوانیزه در مقایسه با دیگر لوله ها زودتر منجر به سوراخ شدن رادیاتور شده و همچنین رفع سوراخ گرفتگی رادیاتور آن ها کار چندان ساده ای نمی باشد.

منظور از دیگر لوله ها جنس های pvc ، مس، 5 لایه و… می باشد. لوله های 5 لایه نیز به منظور لوله کشی شوفاژها بهترین جنس شناخته می شوند.

دلیل آب دادن رادیاتور شوفاژ از چیست؟
برخی مواقع به غیر از سوراخ شدن رادیاتور، شل بودن اتصالات و نیز فشار نامناسب پکیج نیز سبب می شود تا رادیاتور آب بدهد. لذا یک تعمیرکار باید به خوبی به بررسی رادیاتورها بپردازد و مشکل اصلی رادیاتور را بیابد.

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟
متخصصین مجموعه ایران رادیاتو آماده پاسخگویی هستند

مشتریان چرا به ایران رادیاتو اعتماد می‌کنند؟
ایران رادیاتو چه خدماتی ارائه می‌کند؟
دریافت کد تخفیف استفاده از خدمات
از تخصص خود کسب درآمد کنید
دلیل استفاده از شیر پایین در رادیاتور شوفاژ
به طور معمول یک رادیاتور دارای سه نوع شیر می باشد:

شیر هواگیری: این شیر در واقع شیر تخلیه است که به طور معمول در بالای رادیاتور تعبیه شده و وظیفه هواگیری را بر عهده خواهد داشت.

شیر کنترل ورود آب : دومین شیر به منظور کنترل ورود آب به رادیاتور است و در قسمت بالای رادیاتور قرار دارد. (توجه داشته باشید به طور معمول اگر شیر ورودی سمت راست نصب شود، شیر هواگیری رادیاتور سمت چپ نصب می شود و بلعکس)

شیر برگشت : شیر سوم نیز در پایین رادیاتور قرار دارد که شیر برگشت نام دارد و تنظیم آن یک بار صورت می گیرد. این شیر در واقع به منظور تنظیم و برقراری تعادل و افزایش کارایی رادیاتور در نظر گرفته می شود.

نصب و تعمیر رادیاتور شوفاژ در ایران رادیاتو

برای سوراخ گیری رادیاتور چه مقدار باید هزینه نمود؟
برای رفع مشکل سوراخ شدگی رادیاتور ها به طور معمول بایستی از یک تعمیرکار کمک گرفت و به طبع بایستی دستمزد او نیز پرداخته شود. همچنین گاهی برای تعمیر سوراخ رادیاتور نیاز به تعویض و یا تعمیر قطعاتی خواهد بود. جهت اطلاع از تعرفه تعمیر رادیاتور هم اکنون می توانید با کارشناسان ایران رادیاتو در تماس باشید.

شنیدن صدای تق تق از رادیاتور شوفاژ
به طور معمول این صدا به دلیل کم بودن میزان جای لوله های کف جهت انبساط و انقباض است که سرد و گرم شدن آن ها باعث ایجاد صدای تق تق می شود. برای به حداقل رساندن این صدا می توان در اطراف لوله ها مقداری عایق یا نمد قرار داد.

شنیدن صدای گردش آب از رادیاتور شوفاژ
به طور معمول این صدا به دلیل هوا گرفتن رادیاتور ها بوده که با باز کردن شیر تخلیه هوا و تخلیه هوای وجود در رادیاتور ها این مشکل برطرف می شود.

نصب و تعمیر رادیاتور شوفاژ در ایران رادیاتو

راهکارهای برای جلوگیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ
به منظور پیشگیری از سوراخ شدن های متعدد رادیاتور از تعمیر خودسرانه سوراخ رادیاتور خودداری نمایید.
برای رسوب گیری و رسوب زدایی پکیج و شوفاژ از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید. چرا که در صورت بی توجهی به رسوب زدایی، رسوبات زیادی جمع شده و در نتیجه رادیاتور سوراخ خواهد شد. از سوی دیگر بر اثر اسیدشویی نامناسب نیز شوفاژ دچار نشتی خواهد شد.
برای پکیج و رادیاتور از شیرهای با کیفیت و مناسبی استفاده نمایید.
توصیه می شود در زمان تهیه رادیاتور از برندهای متعبر استفاده کنید.