تعمیر رادیاتور شوفاژ

نحوه عملکرد سیستم شوفاژ
قبل از انجام هر گونه تعمیرات شوفاژ باید با مکانیزم عملکرد آن آشنا شد. مکانیزم عمل در این سیستم گرمایشی به گونه‌ای است که رادیاتور از طریق لوله‌های آبگرم دیگ، آب را به گردش درآورده و بدین نحو حرارت را جابه‌جا می‌کند. بخشی از انتقال حرارت رادیاتور توسط تابع پره ها به وجود می‌آید که معمولاً به دلیل نفوذ هوا از طریق درس ها و پنجره ها توزیع حرارت با کیفیت مطلوبتری صورت می گیرد.

تعمیرات شوفاژ در مواقع ذیل ضروری است
از چه راهی متوجه خرابی آن شویم؟ یک شوفاژی که نیاز به تعمیر داشته باشد چه عملکردی دارد؟ اگر این سیستم گرمایشی کیفیت و عملکرد و شرایط ذیل را نداشت، در این صورت حتما با افراد فنی تماس بگیرید تا با تعمیر و یا سرویس پکیج به موقع از خراب شدن و از کار افتادن آن جلوگیری کرده باشید.

سرعت پاسخ دهی مناسب نیست و رفتار دینامیکی بهینه ای ندارد.
دمای سطحی پایین برای حداکثر توان تشعشعی
مدت زمان زیادی طول می کشد تا محیط را گرم کند.
قابلیت گرمایی کم در مکان ها و عملکرد های مختلف
راندمان کم
گرمایش نامناسب در زمانی که عملکرد متوسط دارد.
تعمیر شوفاژ در غرب تهران
خدمات مربوط به تعمیر شوفاژ
در زمستان با توجه به کنترل دما و میزان درصد رطوبتی که در هوا موجود است، می توان از این سیستم گرمایشی استفاده کرد. اگرچه دمای اتاق در سیستم رادیاتوری توسط کنترل کننده های مکانیکی و الکتریکی قابل کنترل می باشند.

تعمیر شوفاژ غرب تهران
تعمیرات موتورخانه
تعمیرات موتورخانه
تعمیر رادیاتور
تعمیرات شوفاژ شرق تهران
نصب شوفاژ
تعمیر شوفاژ ایران رادیاتور
تعمیر شوفاژ بوتان
تعمیر پکیج در تهران شبانه روزی
تعمیر شوفاژ سوراخ
و…
هزینه تعمیرات شوفاژ
هزینه تعمیر شوفاژ چقدر است؟ این سوالی است که اغلب مردم از تعمیرکاران خواهند پرسید. اما بهتر است بدانید که عوامل مختلفی بر قیمت نهایی تعمیر موثر است که از جمله این موارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

هزینه عیب یابی شوفاژ
هزینه هواگیری
نوع شوفاژ که از نوع میله ای، پره ای یا پانلی می باشد
هزینه تنظیم مشعل موتورخانه
هزینه تعمیر موتورخانه
هزینه سرویس موتورخانه
هزینه شستن مبدل و فیلترها توسط اسید
دلایل اهمیت تعمیر شوفاژ
جلوگیری از اتلاف گرما
بهینه کردن انرژی
هزینه تعمیر شوفاژنکات مهم در تعمیرات شوفاژ
در هنگام تعمیر باید به برخی نکات مهم توجه کرد که از جمله این نکات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد. با دانستن این نکات می‌توانید در آگاهی از کیفیت عملکرد تعمیرکار اطلاعات کافی داشته باشید. یک تعمیرکار ماهر در زمان تعمیر، باید با در نظر گرفتن نکات زیر اقدام به تعمیر نماید.

بهینه کردن نسبت هوا به سوخت: این که دیگ به مقدار مناسبی از اکسیژن، دسترسی داشته باشد، لازم است تا نسبت هوا به سوخت تنظیم شود. زمانی که هوا گرم است مصرف انرژی بالا میرود در نتیجه هوای اضافی سبب هدر رفتن و اتلاف انرژی می شود و هوای گرم از دودکش بیرون می‌رود. اگر نسبت هوا و اکسیژن کافی نباشد تمام سوخت سوزانده شده و سوختی که سوزانده نشده از درون سیستم حرکت کرده و سبب ایجاد توده می شود. همچنین تنظیم نبودن نسبت هوا و اکسیژن بسیار حادثه آفرین بوده و باعث تشکیل گاز مونوکسید کربن شده که این گاز بسیار خطرناک و کشنده می باشد.

بهینه کردن تصفیه آب: قبل از پمپاژ به دیگ بخار می رسد باید تصحیح شود و دلیل این کار به خاطر وجود اکسیژن محلول و سایر ناخالصی های معدنی در آب می باشد که باعث تشکیل رسوب سخت در دیگ و خوردگی دیگ می شود. از عوامل مهم راندمان پایین در دیگ بخار و آبگرم وجود همین ناخالصی ها و رسوب می باشد که افراد متخصص در زمینه تعمیر شوفاژ با دقت در این امر از تشکیل رسوب و خوردگی دیگ جلوگیری می کند.

تمیزکردن سطوح انتقال حرارت: افراد متخصص برای جلوگیری از جمع شدن دوده بر روی سطوح انتقال حرارت، در زمان تعمیر با تمیز کردن سطوح انتقال حرارت، راندمان این سیستم گرمایشی را بالا می برند، بهتر است بدانید که دوده جمع شده در این سطوح مانند یک عایق عمل می‌کند و باعث پایین آمدن راندمان انتقال حرارت درس خارج می شود.

به حداقل رساندن اتلاف گرما: برای اینکه گرمای زیادی از طریق دودکش تلف نشود، اقدامات لازم را انجام دهد.

کندانس یا آب چگالیده را بازیابی کند: چگالیده ای که توسط تله های بخار تخلیه می شود، اگر جمع آوری شود قابلیت استفاده کردن به عنوان آب تغذیه مورد نیاز دیگ را دارد. همین امر در کاهش هزینه های عملیاتی دیگ بخار تاثیر گذاشته و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

نکات مهم که در نصب شوفاژ بایدتوسط نصاب شوفاژ رعایت شود
برای اینکه نصب به صورت استاندارد صورت گرفته باشد و سیستم عملکرد بهینه و راندمان بالایی داشته باشد لازم است که نصاب نکات ذیل را در هنگام نصب شوفاژ رعایت کند. نصاب با نصب اکونومایزر از هدر رفتن گرما از طریق دودکش جلوگیری می کند. نصاب قبل از نصب اکونومایزر دقت داشته باشد که سیستم دیگ بخار کاملاً تمیز بوده و بتوان سنجش دقیق دمای گاز دودکش را تنظیم کرد. نصاب باید در زمان نصب، گیج دمای دودکش را نصب کند. این گیج می تواند دمای گاز دودکش خروجی را مشخص کند. بهتر است بدانید که هر چه این دما پایین تر باشد، راندمان بالاتر می رود.

تماس سریع

سرچ