بررسی ارور ۷۰

امروز میخوایم در مورد ارور 70 پکیج ایران رادیاتور توضیحاتی را بدیم و همچنین راهکارهایی را جهت رفع ارور 70 پکیج ایران رادیاتور به شما آموزش بدیم .

خطای 70 در پکیج ایران رادیاتور یا اصطلاحا ارور ۷۰ پکیج ایران رادیاتور  به معنی عدم گردش صحیح آب در مدار گرمایش و بالا رفتن دمای آب سیستم بیشتر از 89 درجه میباشد که در ادامه دلایل بروز این ارور را عرض میکنیم :

خطای 70 در پکیج ایران رادیاتور

در اکثر مواقع دلیل بروز کد خطای 70 پکیج ایران رادیاتور وجود رسوب در مبدل حرارتی میباشد که جهت برطرف سازی مشکل باید اقدام به رسوب زدایی و شستشوی مبدل نمود.

آموزش رفع ارور 70 پکیج ایران رادیاتور :

شرح دقیق تر این ارور به این صورته که  مبدل اصلی دستگاه بیش از حد گرم شده و دمای آن بیشتر از ۸۹ درجه و کمتر از ۱۱۵ درجه بوده است .

و دلایل اصلی بروز خطای 70 در پکیج ایران رادیاتور :

جرم داشتن مبدل ثانویه دلیل اصلی ارور 70 ایران رادیاتور

1- وجود رسوب در مبدل ثانویه و اصلی => این ایراد اکثرا در پکیج های دو مبدل و بر اثر رسوب گرفتن مبدل رخ می دهد
راه حل : مبدل حرارتی باز شده و رسوب زدایی گردد

خرابی پمپ دلیل بروز ارور 70 ایران رادیاتور

2- وجود اشکال در پمپ سیرکولاتور => که شامل : دور پایین پمپ ، دبی کم پمپ ، شکستن پروانه پمپ ، لقی روتور پمپ ، وجود شن و ماسه در پمپ ، بسته بودن ایرونت هواگیر روی پمپ میباشد .  جهت تست موارد ذکر شده پمپ را باید باز کرده و از سلامت پمپ اطمینان حاصل نمایید .

پایین بودن فشار بار پکیج علت بروز ارور 70 ایران رادیاتور

3-  کم بودن فشار بار پکیج و خشک کار کردن دستگاه و یا وجود هوا و ناخالصی در مدار گرمایش و در نتیجه بالا رفتن سریع دما => این مشکل معمولا در مواقعی که پرشر سوئیچ رسوب گرفته و یا به علت معیوب شدن کار نمیکند و متوجه کم بودن فشار نشده است رخ می‌دهد .  راه حل این مشکل هم : باز کردن شیر پرکن و تزریق آب به دستگاه میباشد .

خرابی سنسور دلیل بروز ارور 70 در پکیج ایران رادیاتور

4- معیوب بودن سنسور ntc مدار گرمایش که در مسیر خروج گرمایش یا رفت قرار گرفته و توسط اتصال به جفت سیم سفید رنگ مشخص می شود

راه حل این مشکل هم : بررسی سالم بودن و در صورت نیاز تعویض این سنسور مدار گرمایش میباشد ..

معیوب بودن بایپاس دلیل ارور 70 ایران رادیاتور

5- خرابی شیر سراهی و شیر موتوری و یا رسوب گرفتن سوپاپ بایپاس در پکیج های دو مبدله ایران رادیاتور راه حل این مشکل هم : باید ابتدا خار شیر موتوری باز شود و از سلامت شیر موتوری اطمینان حاصل کنید . سپس اقدام به باز کردن فنر سوپاپ بایپاس کرده در صورت رسوب گرفتن فنر آن را تعویض نموده و یا جهت تعمیر اقدام به شستشو فنر و تعویض اورینگ های آن کرده و پس از روغن کاری ببندید .

تماس سریع

سرچ