تعمیر پکیج شبانه روزی

علت بوی گاز پکیج دیواری چیست؟

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در این میان بوی بد پکیج دیواری یکی از مشکلات شایع دستگاه‌ های مختلف از برندهای گوناگون به شمار می‌ رود. به محض شنیدن بوی دود یا گاز از پکیج دیواری در اولین گام باید دستگاه را خاموش کنید.

با توجه به اینکه این مشکل می‌ تواند جدی و خطرناک باشد، لازم است که برای بررسی علت به وجود آمدن آن از یک تکنسین کمک بگیرید. سعی کنید به محض خاموش کردن پکیج، در و پنجره‌ های خانه را باز کنید تا گاز جمع شده در منزل به بیرون هدایت شود.

علت بوی گاز پکیج چیست؟

استشمام بوی گاز از پکیج می‌تواند برای هر مدل و یا برند پکیج دیواری رخ دهد. البته در برخی مدل‌های پکیج دیواری، سنسور و سیستم‌های هوشمندی در دستگاه وجود داشته که در صورت وجود نشتی در پکیج، آن را به سرعت تشخیص داده و به صورت اتومات، پکیج خاموش خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که عدم استفاده از پکیج در طولانی‌مدت می‌تواند علت بوی گاز از پکیج نیز باشد. در واقع عدم استفاده از پکیج برای مدت طولانی باعث خواهد شد که شما زمانی که پکیج را روشن کردید، بوی گاز، دود و یا سوختگی را از دستگاه احساس نمایید.

از این رو خاموش بودن طولانی مدت دستگاه و باقی ماندن آب در پکیج نیز این مشکل را به وجود خواهد آورد.

یک علت بوی گاز پکیج، مربوط به وجود نشتی در شلنگ و اتصالات دستگاه می‌باشد. در برخی از مواقع در قسمت شلنگ اتصالی به لوله گاز پکیج، ایراداتی چون ترک، سوراخ و یا پیچ خوردگی رخ می‌دهد که این موارد باعث نشت گاز و استشمام بوی آن خواهد شد.

بهتر است که در ابتدای امر شلنگ متصل به لوله گاز را چک و کنترل نمایید تا در صورت وجود مشکلات گفته شده در این قسمت، آن را برطرف نمایید.

همچنین ممکن است که علت بوی گاز از پکیج مربوط به لوله گاز و وجود مشکل در این قسمت باشد. احتمال دارد که در زمان نصب پکیج، لوله گاز به درستی نصب نشده باشد و یا فشارها و آسیب‌هایی به دستگاه وارد شده باشد. توصیه می‌کنیم که چک کردن این مورد را از تکنسین‌کاران مجرب بخواهید تا ایراد در بخش معیوب پکیج به درستی تشخیص و رفع شود.

یک احتمال دیگر که برای علت بوی گاز از پکیج مورد بررسی قرار خواهد گرفت، وجود ایراد و گرفتگی در لوله‌ها و یا دودکش دستگاه می‌باشد.

به طور معمول خرابی دودکش که به خاطر وجود ایراد در نصب آن، شرایط آب و هوایی، باد، طوفان و لانه‌سازی کبوتران رخ خواهد افتاد، ممکن است مسیر خروج گاز و همچنین دود از پکیج را با مشکل مواجه سازد. از این رو باید به بررسی دودکش و رفع علت بوی گاز از پکیج بپردازید.

وجود ایراد و مشکل در قطعه شیر برقی پکیج نیز می‌تواند علت بوی گاز باشد. در واقع زمانی که شیر برقی پکیج خراب شده باشد، دستگاه قادر به تنظیم نمودن فشار لازم برای سوختن در مشعل نخواهد بود. به همین دلیل گاز کمتری وارد پکیج شده و در نهایت دستگاه خاموش خواهد شد.

البته در برخی از مواقع نیز حجم گاز بیشتری وارد شده که همین امر باعث استشمام بوی گاز در محیط خواهد شد. از این رو در صورت وجود مشکل در این قطعه، تکنسین‌کار باید به تعویض و تعمیر آن بپردازد.

احتمال آخر که می‌تواند مربوط به علت بوی گاز از پکیج باشد، قدیمی بودن پکیج و خرابی قطعات دستگاه می‌باشد. اگر شما نیز از مدل‌های قدیمی پکیج چون بوتان و ایساتیس استفاده می‌کنید، وجود ایراد و مشکل در قطعاتی چون خرابی فلوسوئیچ و یا گرفتگی لوله مربوط به دودکش پکیج نیز می‌تواند ایراد نشتی گاز را به وجود آورد.

برای این مورد باید یک تکنسین‌کار پکیج را چک کرده تا با انجام سرویس کامل دستگاه، رسوب گیری پکیج و تعویض قطعه فلزی سوئیچ، مشکل موجود در پکیج را برطرف نماید.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

علت بوی سوختگی از پکیج

علاوه بر اینکه بوی گاز را گاهی مواقع استشمام می‌ کنید، برخی اوقات هنگام نزدیک شدن به پکیج متوجه می‌ شوید که از درون آن بوی سوختگی می‌ آید.

در اکثر مواقع اتصالی در برد پکیج موجب بروز این مشکل می‌ شود. به محض شنیدن بوی سوختگی از پکیج باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. تعمیر برد پکیج از جمله مواردی به شمار می‌ رود که باید با تخصص انجام گیرد.

علاوه بر این سوختن قطعات دیگر یا بخش پلاستیکی دستگاه نیز موجب می‌ شود که بوی سوختگی از پکیج بشنوید.

گاهی مواقع به دلیل استفاده نکردن از دستگاه نیز بوی سوختگی از آن پس از اینکه چند ماه خاموش بوده و سپس آن را روشن کرده‌ اید خواهید شنید.

به عنوان مثال اگر در طول تابستان و برای چند ماه از مدار گرمایش پکیج استفاده نکنید، به محض روشن کردن آن به مشام خود بوی سوختگی را احساس خواهید نمود. پس از اینکه گرد و خاک و آلودگی ایجاد شده بر روی بدنه و مبدل پکیج از بین رفتند، بوی بد پکیج نیز احساس نمی‌ شود.

با این حال اگر بوی بد و سوختگی ادامه‌ دار باشد باید برای تعویض فیلترهای دودکش و تمیز کردن آن ها اقدام نمایید.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

علت بوی بد پکیج چیست؟

شنیدن بوی گاز پکیج می‌ تواند زنگ خطر را به صدا درآورد. در عین حال اگر بوی بد از پکیج دیواری می‌ شنوید، ممکن است برای شما آزاردهنده باشد. گاهی مواقع به دلیل اینکه از آب گرم درون مخزن پکیج استفاده نکرده‌ اید و مدت زمان طولانی درون مخزن ذخیره شده باشد، به هنگام روشن کردن آن احساس می‌ کنید بوی بد  می‌ شنوید.

رشد قارچ و باکتری درون مخزن پکیج به عنوان مهم‌ ترین دلیل شنیدن بوی بد از سیستم گرمایشی عنوان می‌ شود.

لزوما بوی بد پکیج که در اثر تجمع و رشد قارچ و باکتری شنیده می‌ شود، مضر نیست. در عین حال برای رفع این مشکل باید پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص سرویس شده و با استفاده از مواد شوینده به خوبی مبدل و مخزن شستشو داده شوند.

اگر بوی بد مانند تخم مرغ گندیده است، باید به سراغ نشتی گاز از دستگاه بروید؛ چرا که بوی سولفور یا تخم مرغ گندیده بیان می‌ کند که در دستگاه نشتی وجود دارد.تعمیر پکیج ایران رادیاتور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *